Hollanda’nın En Büyük Pizza Franchise’ında Çalışan Personellerin Maaşı Artık Bitcoin İle ÖdenebilecekHollanda’nın En Büyük Pizza Franchise’ında Çalışan Personellerin Maaşı Artık Bitcoin İle Ödenebilecek

16 Domino mağazasına sahip franchise sahibi, 1000 çalışanına maaş seçeneği sunmak için BTC Direct ile ortaklık yapıyor.

Hollanda’daki bir Domino Pizza franchise sahibi, çalışanlarına Bitcoin Pizza Günü’nden başlayarak uygun şekilde Bitcoin (BTC, +% 0,22) ile ödeme yapmayı teklif ediyor.

  • Cumartesi günü yapılan duyuruya göre, bu seçeneği kullanan personel, maaşlarının asgari ücretin ne kadarını – yasa gereği avro olarak ödenmesi gereken – Bitcoin olarak almak istediklerini seçebilecek.
  • İmtiyaz sahibi Immensus Holdings, 16 Domino mağazası ile Hollanda’nın en büyüğü ve maaş seçeneğini Hollandalı fiat-kripto ağ geçidi BTC Direct ile ortaklaşa sunacak.
  • Şirketin, programa katılmayı seçebilecek 1000’den fazla dahili ve harici çalışanı bulunuyor.
  • “Çok sayıda genç çalışanla çalışıyoruz. Immensuus’un ortak sahibi Jonathan Gurevich’in Bitcoin hakkında konuştuklarını duyuyoruz ve kripto para birimine sahip olma fırsatı sunmak istiyoruz ”dedi.
  • Haber, Laszlo Hanyecz’in 22 Mayıs 2010’da iki pizzayı ödemek için 10.000 BTC kullandığında, Bitcoin’in bir ödeme şekli olarak ilk kez kullanıldığını belirten Bitcoin Pizza Günü’nde duyuruldu.
  • Bu miktar Bitcoin, yazı yazılırken neredeyse 410 milyon dolar değerindedir.

Kripto paralara olan güven arttıkça ve insanlar yatırım yapmaya devam ettikçe, bu tarz haberleri daha çok göreceğiz gibi duruyor. Bu haber yabancı bir kaynaktan alınmıştır ancak yakın dönemde Türkiye’de de kripto para birimleri ile ödeme yapmaya başlanabilir.

Devlet şuanda kripto para ile işlem yapmayı yasaklamış olsa bile, gelişen kripto para dünyasına ayak uydurmak zorunda kalabiliriz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+
reklam

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın


error: İçerik korunmaktadır !!