Bitcoin, Elon Musk’ın ‘Umut Veren’ Yenilenebilir Kullanımına İlişkin Tweetlerinin Ardından 40 Bin Dolara Yaklaştı!Bitcoin, Elon Musk’ın ‘Umut Veren’ Yenilenebilir Kullanımına İlişkin Tweetlerinin Ardından 40 Bin Dolara Yaklaştı!

Elon Musk Bitcoin madenciliği hakkında tweet atmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatı Pazartesi günü Amerika işlem saatlerine görei (BTC, +% 11,12), Tesla’nın CEO’su Elon Musk tarafından Bitcoin madenciliğinin “gelecek vaat eden” yenilenebilir kullanımıyla ilgili yeni bir tweet’inden sonra, 40.000 dolarlık kilit direnç seviyesine yakın olduğu için ekstra bir destek aldı.

Musk’ın, geçen hafta güç toplayan kripto piyasasında dramatik bir satış başlatan ve geçtiğimiz hafta sonu Bitcoin’in Pazar günü 31.000 doların biraz üzerine düşmesiyle devam eden Bitcoin’in çevresel etkisine ilişkin 13 Mayıs’ta yaptığı açıklamalar daha da önem kazanıyor.

CoinDesk’in daha önce bildirdiği gibi, zengin yatırımcılardan gelen talep hırpalanmış kripto para birimlerine rahatlama sağladığından Pazartesi günkü hızlı toparlanma geldi.

  • Pazartesi günü Bitcoin’in fiyatına destek ekleyen, Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, bir miktar Bitcoin sahibi olduğunu söyledi. CoinDesk’in Consensus 2021 konferansının ilk gününde 6 Mayıs’ta kaydedilen ve yayınlanan bir röportajda bu konudan bahsetti.
  • Piyasa değerine göre en eski kripto para birimi, Musk’ın Bitcoin madenciliğinin “umut verici” yenilenebilir kullanımı hakkında tweet atmasının ardından Pazartesi öğleden sonra kazançlarını artırdı.
  • Musk bir tweet’te “Kuzey Amerikalı Bitcoin madencisiyle konuştum” diye yazdı. “Mevcut ve planlanan yenilenebilir enerji kullanımını yayınlamayı ve WW madencilerinden bunu yapmasını istemeyi taahhüt ettiler.Bu haber potansiyel olarak umut verici.”

MicroStrategy’nin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, Kuzey Amerika’daki birkaç Bitcoin madencisi ile birlikte Musk ile toplantıya katılmış gibi görünüyordu, Saylor, Musk’ın gönderisinden bir takip tweetinde ima etti.

Saylor, “Madenciler, enerji kullanım şeffaflığını teşvik etmek ve dünya çapında sürdürülebilirlik girişimlerini hızlandırmak için Bitcoin Madencilik Konseyi’ni kurmayı kabul ettiler,” diye yazdı.

Geçen haftaki piyasa çöküşü sırasında Saylor, ticari istihbarat firmasının nakit olarak 10 milyon dolar karşılığında 229 BTC daha satın aldığını duyurdu.

Saylor’a göre Argo Blockchain, Galaxy Digital, Blockcap, Hive Blockchain ve Kuzey Amerika merkezli diğer birkaç madencilik şirketinin yöneticileri toplantıdaydı.

Çin’in kripto düzenlemelerini sıkılaştırma konusundaki son haberleri de dahil olmak üzere geçen hafta piyasanın çökmesine neden olan birkaç faktör vardı.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+
reklam

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Bitcoin, Elon Musk’ın ‘Umut Veren’ Yenilenebilir Kullanımına İlişkin Tweetlerinin Ardından 40 Bin Dolara Yaklaştı! (1 Yorum)

error: İçerik korunmaktadır !!