Bitcoin Kısa Vadeli Desteğe Tutunuyor; 40.000 Dolarda Dirençle YüzleştiBitcoin Kısa Vadeli Desteğe Tutunuyor; 40.000 Dolarda Dirençle Yüzleşti

Bitcoin (BTC), hafta sonu Çin’den kaynaklanan manşet riskiyle mücadele etti. Fiyat geri kazanımı 40.000 dolar ile sınırlı kaldı.

Bitcoin (BTC), tüccarların kripto düzenlemesini sıkılaştırmak için Çin’in en son haberlerine tepki göstermesiyle hafta sonu baskı altında kaldı. Kripto para birimi geçen aydan bugüne yaklaşık % 36 düştü ve bu yazı yazılırken yaklaşık 37.000 dolardan işlem görüyordu. Daha geniş yükseliş trendi zayıfladıkça, fiyat geri kazanımları 40.000dolar ile sınırlı kalmalı.

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerini koruyamadığı için bu yıl yavaşlama ivmesi baskın tema oldu. Uzun vadeli satış sinyalleri, uzun pozisyonların kademeli ve ardından ani teslim edilmesinden önce manşetlerde hızlanan fiyat düşüşleriyle yer aldı.

Dört saatlik grafikteki göreli güç endeksi (RSI), geçtiğimiz hafta nötrün üzerine çıkmakta zorlandı. Düşüş trendinde, aşırı satım okumaları uzun süreler boyunca devam edebilir ve bu da önemli destek seviyelerinin olmadığını gösterir.

Bitcoin hafta sonu 30.000 dolar civarında küçük desteği yeniden test etti, ancak daha güçlü destek 27.000 dolar civarında görüldü.

BTC, 100 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor ve düzeltme mevcut seviyelerde bitmiş görünmüyor. Bu, Bitcoin 40.000 doların üzerine çıkmaya çalışırken satıcıların aktif kalması gerektiği anlamına geliyor.

BTC Ether yeşil ışık yaktı! Bu konu hakkındaki yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+
reklam

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın


error: İçerik korunmaktadır !!