Bitcoin ve Ether Bozgunu Devam Ederken Geçen Ayın ATH’lerine Göre Şimdi % 50 Düşüş YaşandıBitcoin ve Ether Bozgunu Devam Ederken Geçen Ayın ATH’lerine Göre Şimdi % 50 Düşüş Yaşandı

Huobi bugünün kripto düşüşü için spesifik katalizör olsa bile, yalnızca son birkaç hafta içinde zarar gören sektördeki en son haberdi.

 • Kripto para birimlerinde satış, Pazar öğleden sonra ET’de yeniden başladı ve çoğu büyük kripto para, son 24 saatte %20 ila %30 veya daha fazla düştü. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, sadece % 16’lık bir düşüşle kıyaslandığında iyi bir nokta sayıldı. Hem Bitcoin (BTC, -% 7,69) hem de %15 düşen ikinci en büyük kripto olan Ether (ETH, -% 8,16), geçen ay belirlenen tüm zamanların en yüksek değerlerinin yarısını kaybetti.
 • Son işlemlerde, Bitcoin fiyatı % 14,95 düşüşle 32.297,15 dolar oldu. Öğleden sonra erken saatlerde 31.179.69 dolara kadar düşmüştü, ancak yılbaşından bugüne kadarki kazançları silip süpürdü. Basın zamanında, Ether733.58 dolara kadar düştükten sonra % 17,8’lik düşüşle 1868,79 dolara geriledi. Bugünün düşüşüne rağmen, Ether yıllık olarak hala %159 artmış durumda.
 • Kripto duyarlılık analitiği platformu Trade the Chain’in analisti Nick Mancini’ye göre, bugünkü kan banyosunun özel nedeni, kripto borsası Huobi’den gelen haberlerdi ve Çin’in kripto konusunda giderek sertleşen çizgisi nedeniyle bazı ülkelerdeki tekliflerinin bir kısmını geri çektiğini söyledi.
 • Mancini, “Haber yayıldıktan hemen sonra, kısa vadeli Bitcoin duyarlılık skorları 19 Mayıs’tan beri görülmeyen seviyelere düştü, bunu da fiyatta meydana gelen bir düşüş izledi.” diye yazdı.
 • Huobi’nin hamleleri, Çin’in baskısına yanıt olarak bir kripto şirketinin ilk somut adımlarını oluşturuyor ve sert çizgiyi yatırımcılar için çok daha gerçekçi hale getiriyor gibi görünüyor.
 • Huobi, bugünkü düşüş için belirli bir katalizör olsa da, sektörde son haftalarda meydana gelen en son olumsuz haber. Bunun haricinde de olumsuz haberler çıktı. Örneğin DeFİ100 borsası dolandırıcılık skandalı yaşadı. Çin’de kripto üzerindeki baskı korkusu, ABD’de yaklaşan düzenleme korkusu ve Tesla’nın bitcoin’e sırtını dönmesi piyasayı altüst etti.
 • BitBull Capital CEO’su Joe DePasquale’e göre, yılın başlarında alandaki muazzam kazançlardan etkilenen yeni kripto yatırımcıları, artık sürekli olarak yukarı ve sağa doğru hareket etmeyen bir fiyat grafiğinden rahatsız. Kötü haber dizisinin yeni yatırımcıları nasıl şaşırttığını gösteren “Bitcoin’imi satmalı mıyım?” araması CryptoSlate’e göre geçen hafta Google’da yükseldi.
 • Böylece Huobi duyurusu, en kötüsünü bekleyen yatırımcılara ulaştı ve bu olumsuzluğun etkisi, bir hafta sonu görülen olağan düşük hacimle yoğunlaştı ve unutulmaz oranlarda bir satış meydana geldi.
 • İleriye dönük olarak, birkaç analist 30.000 doları güçlü bir destek olarak gördüklerini ve birçok tasfiyenin önünü kesmesi durumunda önümüzdeki hafta olası bir toparlanma gördüklerini söyledi.
 • Tesla’nın 12 Mayıs’ta çevresel kaygılar nedeniyle artık kriptoyu bir ödeme şekli olarak kabul etmeyeceğini açıklaması, her yeni endişe kaynağıyla güçlenen satış dalgasının başlamasına yardımcı oldu. Bu süreçte Tesla’nın 8 Şubat’ta bilançosu için 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamasıyla güçlenmesine yardımcı olduğu Bitcoin fiyatındaki tüm kazançlar gitti.
 • Biraz şaşkınlıktan hoşlananlar için Tesla, yaratılmasına yardımcı olduğu kartopuna yakalandı. Fortune’da son zamanlarda yayınlanan bir makaleye göre Tesla, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin’i yaklaşık 34.700 dolardan satın aldı. Şirketin ilk çeyreğinde Tesla’nın bitcoin deposu, otomobil üreticisinin işinin en iyi performans gösteren kısmıydı. Şimdi, şu an ile 1 Temmuz arasında bitcoin fiyatında bir iyileşme olmadıkça, Tesla hissedarları şirketin Q2 kazanç raporunda bir düşüş için kendilerini hazırlamalıdır.
 • Bu, bir tweet’e yanıt veren şirket CEO’su Elon Musk’ın dün bir şekilde kripto yanlısı yorumunu açıklamaya yardımcı olabilir. ” Elon, size kripto yüzünden kızgın olan insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?” Musk, “Gerçek savaş fiat ile kripto arasında. İkincisini destekliyorum.” Dedi.

Huobi’nin piyasayı nasıl etkilediğine dair haberimize bu linkten hemen tıklayarak ulaşabilirsiniz! Daha fazla finans haberi için bizi takip etmeye devam edin.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+
reklam

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın


error: İçerik korunmaktadır !!