BSC Tabanlı Bogged Finans 3 Milyon Dolarlık Saldırıyla Uğraşıyor! BOG %98 DüştüBSC Tabanlı Bogged Finans 3 Milyon Dolarlık Saldırıyla Uğraşıyor! BOG %98 Düştü

BOG belirtecinin fiyatının % 98’in üzerinde bir düşüşle 8,50 dolardan 0,15 dolara düştüğü görüldü.

  1. Binance Smart Chain’deki (BSC) merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu olan Bogged Finance, yerel jetonu olan BOG’un 3 milyon dolarlık kısmını tüketen bir saldırıya uğradı.
  2. Olayda, CoinMarketCap verilerine göre BOG tokeninin fiyatının % 98’in üzerinde bir düşüşle 8,50 dolardan 0,15 dolara düştüğünü görüldü.
  3. Bogged blog gönderisine göre, flash kredi tabanlı saldırı, BOG token sözleşmesinin bilinmeyen bir hacker tarafından saldırıya uğradığını gördü.
  4. Saldırının hafifletilmesi 45 saniye sürdü, ancak bu saldırganın 3 milyon dolarlık likidite fonu ile başa çıkması için yeterli bir zamandı.
  5. Saldırgan, Stake ödüllerini manipüle etmek için Bogged‘in akıllı sözleşmesindeki bir kusurdan yararlanmak için flash krediler kullandı ve bu da 15 milyon dolar BOG tokeninin basılmasına yol açtı.
  6. Bogged şimdi mevcut likiditeyi saldırganla aynı açıkları kullanarak yeni bir sözleşmeye taşımayı planlıyor.
  7. Bogged, blog gönderisinde “Bu geçişte yaklaşık 7,5 milyon jeton yakmayı umuyoruz, ancak kesin sayı değişebilir” dedi. “Daha sonra likidite jetonlarını gerçek sahiplerine geri göndereceğiz ve ardından yasal olarak sahip olunan ve satın alınan BOG’u sahiplerine iade edeceğiz.”
  8. Bu istismar, BSC tabanlı platformların başına gelen bu tür olayların en sonuncusuna işaret ediyor. Son zamanlarda, rekolte tarımı toplayıcısı PancakeBunny, belirtecinin değerini % 95 oranında silen bir ani kredi saldırısı yaşadı.

Son zamanlarda DeFİ100 saldırısı da göz önünde ve bu tarz olaylar yatırımcıları endişeye düşürüyor. Kripto paralara güven gittikçe azalmaya başladı. Tüm tokenlerin ani ve sert düşüşünün yanında bu tarz olayların yaşanması piyasanın dalgalanmasına sebep oluyor.

Bu olay, saldırılar konusunda yapılan son olaydı ancak bunların devamı da gelebilir. Açık yakalayabilen saldırganlar tüm platformlarda saldırı yapmaya başladılar. DeFİ100 platformunun uğradığı saldırının haberi için buraya tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+
reklam

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın


error: İçerik korunmaktadır !!