Kripto Piyasası İçin Felaketli Haftanın Ardından Bitcoin Ve Ether Yükselmeye BaşladıKripto Piyasası İçin Felaketli Haftanın Ardından Bitcoin Ve Ether Yükselmeye Başladı

Hırpalanmış kripto piyasası, varlıklı yatırımcılar tarafından pazarlık avının ortasında yaşam belirtileri gösteriyor.

Kripto piyasası Pazartesi günü bir rahatlamaya tanık oluyor, çünkü pazarlık avcılığı, geçen haftaki sıkıntının ardından büyük madeni paraların bir miktar yeniden duruş kazanmasına yardımcı oluyor.

Piyasa değerine göre en iyi kripto para birimi olan Bitcoin, baskı anında 36.500 dolar civarında el değiştiriyor ve bu gün içinde % 5’lik bir kazanca işaret ediyor. Artış, CoinDesk 20 verilerine göre 23 Mayıs’ta sona eren haftada % 25’lik bir düşüşün ardından gerçekleşti. Kripto piyasası böylece canlanmaya başladı.

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ether, aynı dönemde % 41 düşüşle % 8 artışla 2.257 dolardan (% 7.6 artış) işlem görüyor. Binance’in BNB tokenı, internet bilgisayar protokolü, bitcoin cash, polkadot gibi diğer öne çıkan kripto paralar % 8-10 kazanç elde ediyor. LINK ve UNI gibi merkezi olmayan finans (DeFi) ile ilişkili paralar, sırasıyla % 22 ve % 13 daha yüksek fiyatlardan işlem görüyor.

Zengin yatırımcılardan gelen talep, hırpalanmış kripto para birimlerine rahatlama getirmiş görünüyor. Kripto finans hizmetleri sağlayıcısı Amber Group, Pazartesi günü erken saatlerde tweet attı.

Balaji Srinivasan Tweette şöyle diyordu;

“Dip satın alma, büyük yatırımcıların son çevresel ve düzenleyici endişelerin ardından kripto para birimlerinin uzun vadeli yükseliş beklentilerinden emin olduklarını gösteriyor. Kripto için uzun vadeli tez değişmedi. “

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın madencilerin yüksek fosil yakıt kullanımını gerekçe göstererek Bitcoin ile araç alımlarını askıya almasının ardından bu ayın başlarında piyasa havası bozuldu. Bu sürpriz hareket, şirketin Şubat ayında Bitcoin’i bir ödeme alternatifi olarak listeleme kararının tetiklediği kurumsal benimseme oranının artmasıyla ilgili umutları azalttı.

Ayrıca, bitcoin’in blok zincirine adanmış bilgi işlem gücünün çoğunu hesaba katan Çin, geçen hafta kripto para birimi madenciliği üzerindeki yasağını yineleyerek kripto para birimi için ek satış baskısını çekti.

Bitcoin, geçen hafta 3,5 ayın en düşük seviyesi olan 30.000 dolara geriledi ve bu 14 Nisan’da ulaşılan 64.801 dolarlık rekor yüksek seviyeden % 53 düşüşe işaret ediyor. Bu arada, Ether 2.000 doların altına düştü.

Gerileme, büyük ölçüde “zayıf eller” ve kısa vadeli tüccarlar tarafından yapılan satışların sonucuydu. Defiant Haber Bülteni 18 Mayıs’ta “Nisan ayının sonundan bugüne kadar, bir aydan daha kısa bir süre içinde bitcoin tutan cüzdan adresleri 5,06 milyon adresten 4,37 milyona düştü, bu 690,000 kayıp anlamına geliyor” dedi.

Bununla birlikte, IntoTheBlock tarafından “sahip” olarak adlandırılan ve bir yıldan fazla bir süredir bitcoin tutan adreslerin sayısı 120.000 artarak 21.81 milyondan 21.93 milyona yükseldi.

kripto piyasası

İleriye gidersek, 50.000 dolar ve daha yüksek V şeklindeki bir toparlanma, son satışların yatırımcı güvenini sarsması nedeniyle zor kalabilir. Dahası, bazı gözlemcilere göre piyasa yakında Çin’den daha fazla olumsuz haber alabilir. Cuma günü, üst düzey bir Çin hükümet organı, kripto para birimi madenciliğine baskı yapılması çağrısında bulundu ve düzenleyici endişeleri artırdı.

Bazı endüstri uzmanları, olumsuz haberlerin fiyatlandırıldığına ve 30.000dolarlık psikolojik desteğin mümkün olduğuna inanıyor.

BitBull Capital CEO’su Joe DiPasquale, “Tarihsel olarak, Çin’den gelen bu tür haberler (madencilik ve ticaret yasaklarıyla ilgili olarak) BTC için büyük düşüşlere neden oldu ve bu sefer de farklı olmadı, Ancak, önceki örneklerde olduğu gibi, BTC iyileşiyor ve en son haberler tek başına herhangi bir yeni gelişmeyi yansıtmıyor.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+
reklam

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Kripto Piyasası İçin Felaketli Haftanın Ardından Bitcoin Ve Ether Yükselmeye Başladı (1 Yorum)

error: İçerik korunmaktadır !!