Ripple Ceo’su : Ripple, Halka Açılmadan Önce SEC Davasının Çözümlenmesini BekliyorRipple Ceo’su : Ripple, Halka Açılmadan Önce SEC Davasının Çözümlenmesini Bekliyor

Brad Garlinghouse, Consensus 2021’de “Ripple’ın halka açık bir şirket olma olasılığı bir noktada çok yüksek” dedi. Ripple hala halka açık olmak istiyor, ancak potansiyel olarak önemli bir dava gecikmeye neden oluyor.

CoinDesk’in Consensus 2021 etkinliğinde konuşan Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, 2020’nin başlarında ilk kez yapılan planların ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir yaptırım eylemi çözülene kadar beklemesi gerektiğini söyledi.

Garlinghouse CoinDesk’in küresel politika ve düzenlemeden sorumlu yönetici editörü Nikhilesh De’ye “Ripple’ın halka açık bir şirket olma olasılığı bir noktada çok yüksek” dedi. “Bir SEC davasının ortasındayız, biliyorsunuz, bu davayı kapatmamız gerekiyor.”

SEC, Aralık 2020’de Ripple Labs’in markasıyla yakından ilişkili XRP belirteci aracılığıyla devam eden ve kayıtsız bir menkul kıymet satışı gerçekleştirdiğini iddia etti. Ripple, ABD’li bir yargıçtan SEC’den neden Bitcoin ve eterin XRP gibi menkul kıymetler değil, emtia olduğu sonucuna vardığını açıklamasını istemesiyle, dava keşif sürecine girdi.

Garlinghouse, “İyi haber, mahkeme Ripple’ın önergesini kabul etti,” dedi. “İki ila üç yıldır istediğimiz tek şey, yasal düzenlemelerin netliği ve bu yüzden bunun bir ilerleme olduğunu düşünüyorum.”

Ripple VS ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu

Garlinghouse, SEC davasının hayaletinin Ripple Labs’ın hızlı, sınır ötesi ödemeleri sağlama misyonunu yerine getirmek için denizaşırı ortaklarla çalışmasını engellemediğini söyledi.

Garlinghouse, “Aslında, Amerika Birleşik Devletleri, XRP’yi bir güvenlik olarak sunan dünyadaki tek ülke, çalıştığımız diğer tüm ülkeler, bunu bir para birimi olarak görüyorlar” dedi.

Ripple’ın bu yıl 20’den fazla sözleşme imzaladığını ve Güneydoğu Asya’nın güçlü bir büyüme kaydettiğini söyledi.

Ancak Garlinghouse, bu yıl ABD merkezli para transferi devi MoneyGram ile ilişkisini “durdurduğunda” şirketin büyük bir darbe aldığını kabul etti.

“MoneyGram ve Ripple, birkaç milyar dolarlık ODL [İsteğe Bağlı Likidite] işlemini temsil eden dolaylı bir ilişkiye sahipti,” dedi. “Düzenleme konusunda netlik elde etme umuduyla bu ortaklığı durdurduk.”

Garlinghouse, karakteristik olarak pürüzsüz bir şekilde, SEC davasının, mahkemenin kararı ne olursa olsun, daha geniş yankı uyandıracağını da savundu.

“Bu, Ripple’dan daha fazlasıyla ilgili. Bu sadece XRP ile ilgili değil. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm kripto para için gerçekten etkileri var ”dedi.

Kripto paralar ile ilgili son haberimize ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Bu makale CoinDesk’in bu haberinden çevrilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+
reklam

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Ripple Ceo’su : Ripple, Halka Açılmadan Önce SEC Davasının Çözümlenmesini Bekliyor (1 Yorum)

error: İçerik korunmaktadır !!