Binance, Binance Smart Chain’deki DeFİ Açıklarından Sonra ‘Geri Almanın’ Mümkün Olmadığını SöylediBinance, Binance Smart Chain’deki DeFİ Açıklarından Sonra ‘Geri Almanın’ Mümkün Olmadığını Söyledi

Bir borsa temsilcisi, Binance Smart Chain’deki “dolandırıcılıktan” sorumlu değil dedi.

Binance’in akıllı kontratlı blok zinciri Binance Smart Chain üzerine inşa edilen merkezi olmayan finans protokolleri, artan sayıda hackleme veya istismara maruz kaldı. Bunlar, bu ayın başlarında bEarn Fi’de 11 milyon dolarlık bir kayıpla sonuçlanan bir istismarı içeriyor.

Çarşamba günü bir Binance temsilcisi, DeFi’de işlerin tam olarak böyle olduğunu ve dünyanın en büyük borsasının açıkları geri almak için yapabileceği çok az şey olduğunu söyledi. Borsa, “Binance Smart Chain üzerinde önemli derecede kontrol sahibi olmasına rağmen ve rakip blok zincirlerinden çok daha merkezileştirilmiş olmasına rağmen durum böyle” dedi.

CoinDesk’in 2021 Konsensüsü’nde, Binance’de iş ve ekosistem geliştirme koordinatörü olan Samy Karim, “BSC, kamuya açık bir izinsiz altyapıdır, bu yüzden herkes orada projeleri konuşlandırabilir,” dedi. ” Kötü niyetli insanlar var, saldırılar ve DeFi’deki dolandırıcılık yeni değil ve kesinlikle yalnızca BSC’ye özgü de değil. ” Diye ekledi.

Karim, “Pek çok insanın bir tür geri dönüş olacağını düşünmesi mümkün değil” dedi.

Dokuz aydan kısa bir süre içinde BSC çarpıcı bir şekilde büyüdü ve bazen topluca “Ethereum katilleri” olarak anılan Ethereum blok zincirinin daha rekabetçi rakiplerinden biri olarak manşetlere taşındı.

Proof-Of-Staked-Authority (PoSA) olarak bilinen BSC blok zincirinin güvenlik algoritması, Binance Coin (BNB) sahipleri tarafından seçilen 21 düğüm operatörü tarafından kontrol edilmektedir. Ancak Binance, BNB tokenlerinin en büyük sahiplerinden biridir ve bu nedenle hala önemli bir kontrole sahiptir.

Son zamanlarda ortaya çıkan bazı istismarlardan sonra, bazı Twitter kullanıcıları Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’yu eleştirerek borsanın istismarların sorumluluğunu üstlenmesini talep etti.

Christanto, Karim’e BSC’nin gelecekte daha ademi merkeziyetçi olup olmayacağını sordu.

BSC’nin gelecekte daha ademi merkeziyetçi hale gelip gelmeyeceği sorulduğunda Karim, “Yaklaşımımız gerçekten daha çok geliştirici ekosistemini eğitmeye ve desteklemeye odaklanıyor,” dedi.

Ancak oturum sırasında Karim, BSC ve DeFi’deki kurumlardan “oldukça önemli bir ilgi” gördüğünü ve ekibinin işlem gizliliği gibi gereksinimlerini karşılamaya odaklanacağını söyledi.

“Kurumlar, bugün gördüğünüzden farklı özelliklere sahip işlem gizliliği, potansiyel olarak özel havuzlar, özel kredi havuzları veya para piyasaları talep ediyor” dedi. “Yani herkesin katılabilmesi tamamen mümkün değil.”

Ripple CEO’su şirketin halka açılması konusunda açıklamalar yaptı. Detayları öğrenmek için buraya tıklayarak haberimizi okuyabilirsiniz.

Bu haber Coindesk’in bu makalesinden çevrilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+
reklam

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Mayıs 2021

Konu hakkında yorumunuzu yazın


error: İçerik korunmaktadır !!